V kategórii | Aktuality, História

   Na novomestskom gymnáziu uviedli do života knihu o holokauste

   Publikované: 09. Apr 2014 / 06:51 h

   „Riešenie židovskej otázky na Slovensku v rokoch 1938 – 1945“ je názov publikácie o holokauste, ktorú v pondelok 7. apríla 2014 slávnostne uviedli do života. Slávnostné podujatie sa uskutočnilo na Gymnáziu M. R. Štefánika v Novom Meste nad Váhom za prítomnosti politických špičiek kraja a mesta.

   Autormi knihy sú Pavol Mešťan – absolvent gymnázia v Novom Meste nad Váhom a súčasný riaditeľ Slovenského národného múzea – Múzea židovskej kultúry v Bratislave, Martin Korčok (obaja vychádzali z osobných skúseností), Veronika Plesníková a Adriana Kičková. Publikácia bude slúžiť učiteľom ako doplnkový učebný text pre vyučovanie holokaustu na hodinách dejepisu pre žiakov 2. stupňa základných škôl, ako aj stredných odborných škôl a gymnázií. Nechýbajú obrazové prílohy a výpovede priamych účastníkov tejto mimoriadne smutnej kapitoly našich národných dejín.

   Knižnú publikáciu vydali s finančnou podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Finančným mechanizmom EHP 2009 – 2014 Občianske združenie EDAH v spolupráci so Slovenským národným múzeom – Múzeom židovskej kultúry v Bratislave.

   Tlačová správa TSK  Foto:TSK

   Zdieľajte

   Reaguj

   Ak chcete komentovať článok, musíte byť prihlásený. Zaregistrovať sa môžete tu.